ATELIER2010 DAVETKAR BİR ATMOSFER SUNUYOR

Yukarı Palatina’da, Kemnath’taki vergi danışmanlığı şirketi C.P.A. Dr. Mehnert, Weinrich & Eschenbacher, komşu Neudrossenfeld’deki atelier2010’a son derecede kapsamlı bir dönüşüm ve renovasyon siparişi verdi.

Partiye RENOLIT 3B termolaminatları da katıldı. atelier2010 sahibi ve İç Mimar ve Mühendis Thomas Keitzl: “Proje, bir zamanlar şirket kurucusunun ikametgâhı olan evi modern bir büro binasına dönüştürmeyi kapsıyordu. Bu bağlamda büroların yeniden yapılandırılıp tasarlanmasıyla birlikte davetkâr bir giriş konseptinin geliştirilip uygulanması da bulunuyordu.

Tasarımın amacı, şirketi ve felsefesini yansıtan açık bir danışan alanı oluşturmaktı.”

Malzeme zıtlıkları bu kapsamda heyecan veriyor, örneğin daha ziyade rüstik bir izlenim doğuran zemin parlak cam duvarla kontrast oluşturuyor. RENOLIT 3B termolaminatları burada çok kullanılan bir mobilyanın – gardırop ve evrak dolabı – sağlamlığıyla kendine özgü bir tasarım arzusunu bağdaştırma imkânı sağlıyor.

Üç boyutlu düşünme nedeni. Duvar ve depo alanı optik olarak birleştirildi. Böylelikle, mekânın aydınlığından ödün vermeden azami alan yaratma olanağı doğdu. Bekleme bölümünün hemen karşısındaki alan vergi hukuku gibi bir konuda bile özgür düşünce beyan eden 3B bir düstura yer veriyor, çünkü her veri formunun gerisinde uyması gereken kendine özgü bir kişi ya da bireysel bir şirket duruyor. Aynı zamanda da ağaç, şirketin köklerine bağlılığını ve danışanına yakınlığını ifade ediyor.

Grafik, yazı, dekor ve ışık – atelier2010 bu alışılmadık dönüşüm projesiyle RENOLIT malzemelerinin sunduğu sınırsız imkânların yeni bir örneğini sunuyor.