OBRÓBKA 3D NA PRZYKŁADZIE MASZYNY DO TERMOFORMOWANIA BEZ MEMBRANY


Plastyczność to cecha charakterystyczna termoplastycznych tworzyw sztucznych. Poprzez dopływ ciepła materiał staje się miękki i może być wtedy formowany na przykład poprzez tłoczenie, prasowanie lub wytworzenie próżni.

Termoformowanie od dziesięcioleci należy do sprawdzonych metod w zakresie obróbki folii z tworzyw sztucznych. Metoda ta umożliwia trójwymiarowe powlekanie powierzchni i można ją wykorzystywać do produkcji małych serii czy nawet powlekania pojedynczych sztuk.

Folie 3D RENOLIT to wysokogatunkowe termoplastyczne laminaty, które można poddawać obróbce na wszystkich powszechnie dostępnych termoformierkach. Podczas jednego cyklu operacyjnego folie powlekają materiał nośny i imitują precyzyjnie nawet najdrobniejsze struktury. W naszym dziale badań i rozwoju potrafimy stworzyć dla naszych klientów wzory i prototypy produktów.

Dalsza obróbka naszych folii 3D odbywa się w wykwalifikowanych zakładach specjalistycznych, które posiadają dla tej technologii niezbędny know-how i park maszynowy.

Z klientami łączy nas wieloletnia, pełna zaufania współpraca, a ich wiedza stanowi element sieci RENOLIT DESIGN, która jest również dostępna dla naszych klientów.

 

Thermoforming

1) Płyta grzewcza
2) Górna rama uszczelniająca
3) Folia 3D
4) Obrabiany element
5) Płyta podkładowa
6) System podkładka / sworzeń