TRÓJWYMIAROWE STRUKTURY | MOŻLIWOŚCI PROJEKTOWE W ARANŻACJI OBIEKTÓW I SKLEPÓW

RENOLIT COVAREN i RENOLIT ALKOREN laminaty termoplastyczne to folie jedno- lub wielowarstwowe, które nadają się do trójwymiarowego modelowania. Wykorzystanie wyjątkowych technik drukarskich i wytłaczania pozwala zarówno na realizację zróżnicowanych i wysokogatunkowych modeli dekorów jak i nieograniczoną wręcz różnorodność kolorów po zastosowaniu odpowiednich pigmentów. Dobra wytrzymałość mechaniczna, odporność na światło i plamy, a także możliwość czyszczenia dbają o ich wysoką wartość użytkową.

Folie wykorzystywane są do trójwymiarowego powlekania powierzchni sformatowanych poprzez frezowanie płyt MDF i gwarantują bezproblemową obróbkę (na termoformierkach) i zastosowanie w aranżacji wnętrz (meble, elementy ścienne itp.) Tylna strona folii posiada warstwę środka wiążącego dla zapewnienia dobre przyczepności.

Termoplastyczne folie 3D RENOLIT można poddawać obróbce na wszystkich powszechnie dostępnych termoformierkach. Podczas jednego cyklu operacyjnego folie powlekają materiał nośny, zazwyczaj płytę MDF i imitują precyzyjnie nawet najdrobniejsze struktury.

W zakresie obróbki folii z tworzyw sztucznych termoformowanie od dziesięcioleci należy do sprawdzonych metod. RENOLITCOVAREN i RENOLIT ALKOREN są powszechnie stosowane przede wszystkim w przemyśle meblowym. Metoda ta umożliwia trójwymiarowe powlekanie powierzchni i można ją wykorzystywać do produkcji małych serii czy nawet powlekania pojedynczych sztuk.

Laminaty termoplastyczne RENOLIT produkowane są w szerokości 142 cm i konfekcjonowane w rolkach. Maksymalna wielkość produkowanej formatki zależy od szerokości folii i wielkości dostępnych maszyn do formowania termicznego. Powszechnie stosowane są maszyny, które umożliwiają realizację maksymalnych wymiarów 1250 – 2200 mm. Niektórzy producenci mają możliwość sprasowania elementów o długości do 3500 mm.

 

 

Szerokość folii 1420 mm
Długość folii Towar w rolkach
Materiał nośny MDF

Maks. wymiary (szerokość / długość)

1250 - 3500 mm
Wysokość prasowania 16-25 mmDo formowania i wytwarzania trójwymiarowych efektów można wykorzystać różne techniki

  • Frezowanie CNC: w płycie MDF frezowane są wzory, linie oraz napisy tak, że powstają pozytywy i negatywy danej formy.
  • Cięcie laserowe: przy pomocy lasera wycinany jest dekor z płyty. W zależności od efektu jaki należy osiągnąć, wycięte formatki lub pozostałe części płyty są mocowane na płycie MDF, a następnie głęboko formowane przy pomocy laminatów termoplastycznych RENOLIT.
  • Płyty ze strukturą: różni producenci oferują płyty z rozmaitymi strukturami, które z kolei mogą być obrabiane laminatami termoplastycznymi RENOLIT.
  • Na płycie MDF można umieścić dowolną formę lub przedmiot i wymodelować według życzenia przy pomocy laminatu termoplastycznego RENOLIT.

OBRÓBKA 3D NA PRZYKŁADZIE MASZYNY DO TERMOFORMOWANIA BEZ MEMBRANY

Plastyczność to cecha charakterystyczna termoplastycznych tworzyw sztucznych. Poprzez dopływ ciepła materiał staje się miękki i może być wtedy formowany na przykład poprzez tłoczenie, prasowanie lub wytworzenie próżni.

Termoformowanie od dziesięcioleci należy do sprawdzonych metod w zakresie obróbki folii z tworzyw sztucznych. Metoda ta umożliwia trójwymiarowe powlekanie powierzchni i można ją wykorzystywać do produkcji małych serii czy nawet powlekania pojedynczych sztuk.

Folie 3D RENOLIT to wysokogatunkowe termoplastyczne laminaty, które można poddawać obróbce na wszystkich powszechnie dostępnych termoformierkach. Podczas jednego cyklu operacyjnego folie powlekają materiał nośny i imitują precyzyjnie nawet najdrobniejsze struktury. W naszym dziale badań i rozwoju potrafimy stworzyć dla naszych klientów wzory i prototypy produktów.

Dalsza obróbka naszych folii 3D odbywa się w wykwalifikowanych zakładach specjalistycznych, które posiadają dla tej technologii niezbędny know-how i park maszynowy.

Z klientami łączy nas wieloletnia, pełna zaufania współpraca, a ich wiedza stanowi element sieci RENOLIT DESIGN, która jest również dostępna dla naszych klientów.

1) Płyta grzewcza
2) Górna rama uszczelniająca
3) Folia 3D
4) Obrabiany element
5) Płyta podkładowa
6) System podkładka / sworze