GENEL TANIM

RENOLIT WOODSTOCK DESIGN

RENOLIT WOODSTOCK DESIGN OCEAN DRIVE iç mekânda kullanılacak dekoratif bir üst yüzeydir. Burada söz konusu olan, poliolefin (PO) tabanlı bir RENOLIT ALKORCELL folyoyla kaplanmış bir WPC (Ahşap Plastik Kompozit) alt katmandır.

RENOLIT WOODSTOCK DESIGN  çeşitli ahşap tabanlı malzemenin kaplanmasına uygun olup, yüksek değerli mobilya aksamında, duvar ve tavan panellerinde vs. kullanılır. Bu üst yüzey kaplama mazlemesinin özelliği iki boyutlu kaplanabilen, üç boyut özelliğine sahip, çok derin kabartmalı bir üst yüzeyin kendine has yapısıdır.

ÖZELLİKLER

Özellik Sınama normu / test yöntemi Değer / toleranslar
Kalınlık Örnek Yakl. 2,00 mm
Toplam yüzey ağırlığı 1.760 g/m2 (+/- 100 g)
Vlies yüzey ağırlığı 40 - 50 g/m2
Yoğunluk ISO 1183 1,08 - 1,14 g/cm3
Kimyasal direnç DIN EN 12720, 1997-10 (DIN 68861/1, 2001-04 uyarınca test maddeleri ve etkileme süresi) Laklı model (a): 1 C
Su geçirmezlik 4 gün suda tutma Uzun. az. - %0,20 Çapraz azami. %0,20
Uzunlamasına genleşme katsayısı ∆t = 50°C 1 m. boyda azami 1,5 mm
Işık direnci DIN EN ISO 4892-2, 2006-06 DIN EN ISO 105 B 02, 2002-07 Laklı model (a): > 5 (tam mavi skalası)

İMALAT

Rulo uzunluğu 150 m (rulo çapı yakl. 700 mm)
Format - uzunluk 2.500 mm – azami 4.000 mm diğer boylar talep üzerine
Genişlik 1.300 mm diğer boylar talep üzerine
Asgari miktar - stok programı (Beyaz, yeniden kaplanabilen beyaz, siyah) 150 m
Asgari miktar - özel renkler 10.000 m

İŞLEME

A) GENEL

RENOLIT WOODSTOCKDESIGN mobilya uygulaması

RENOLIT WOODSTOCK DESIGN  OCEAN DRIVE, ahşap tabanlı çeşitli malzemenin yassı laminasyonu için olduğu kadar, biçimlendirme sonrası yöntemler için de uygundur. Ürünün arka yüzü birçok yapıştırıcı sistemin kullanılmasına izin veren bir astarla kaplıdır. Küçük parçalar için PVAc ve EVA bazlı dispersiyon yapıştırıcıları kullanılabilir. Daha büyük parçalar için mutlaka su içermeyen, örneğin eriyen yapıştırıcılar kullanılması tavsiye edilir. En iyi sonuçlar PUR bazlı eriyen yapıştırıcılarla elde edilir.

B) KENARLARIN İŞLENMESİ

Kenarların işlenmesi

En uygun olanı, alışılagelmiş ahşap işleme makinelerinde işlenebilen ve kalınlığı 1,5 mm’den başlayan termoplastik kenar malzemeleridir. Poliolefin (PO) tabanlı kenar bantları tercih edilmelidir. Kenar işleminden sonra, kabartmanın hemen altında bitecek bir şev açılmalıdır (bkz. şema). Eşit ve düz bir delik elde etmek için bu aşamada büyük yüzeyli algılama pabucu kullanmak gerekir. Şevin yüzey kalitesi bir raspayla düzeltilebilir. Yapışma ekinin neredeyse görülmediği bir lazer kenar teknolojisi kullanmak çok zarif sonuçlar verir. Böylelikle üst yüzeyin tek bir masif malzemeden işlendiği izlenimi verilir (bkz. fotoğraf).

TEMİZLİK

  • Aşındırıcı bileşenler içermeyen yumuşak temizlik maddeleri kullanılmalıdır
  • Aşındırıcı naddeler, solventler, cilalar, parafinler ve buharlı temizlik cihazları kullanılmamalıdır
  • Üst yüzeyin zarar görmesini engellemek için, temizlik maddesinin etkisi göze batmayacak bir yerde, az miktarda ve kısa sürede denenmelidir. Bu bağlamda üretici talimatlarına dikkat etmek gerekir.

DEPOLAMA KOŞULLARI

  • Depolama ortalama neme ve oda sıcaklığına sahip, kuru ve temiz bir yerde yapılmalıdır. Yüzey malzemesi açılmadan ambalajında muhafaza edilebilir. Isı ve güneş ışığıyla temas engellenmelidir.
  • RENOLIT WOODSTOCK DESIGN OCEAN DRIVE uygulamadan 72 saat önce oda sıcaklığına (yakl. 20°C) alıştırılmalıdır.
  • Depolama süresi yakl. 12 ay.

ÇEVRESEL UYUM

RENOLIT WOODSTOCK DESIGN OCEAN DRIVE, halojen bağlayıcılar ve yumuşatıcılar içermeyen, poliolefin tabanlı dekoratif bir yüzeydir. RENOLIT WOODSTOCK DESIGN OCEAN DRIVE üretiminde tercihen çevre dostu boyalar kullanılır.

TEKNİK DURUM 2013

Bu teknik bilgi föyü bilgilerimizin halihazırdaki durumunu ifade etmekte olup, bağlayıcı olmadan bilgilendirme amacını taşır. İçerdiği bilgiler, ürünlerimizi işleyenlerin her uygulama için belirtilmiş ulusal düzenlemelere uyulması gereken sınama ve testleri yapma sorumluluğunu iptal eder. Satın aldığı ürünün kendi uygulama amaçlarına uygun olup olmadığını denetlemek, özellikle alıcının görevidir.