KALİTENİN ÖLÇÜTÜ

YÜZEY KONUSUNDA YENİ KALİTE STANDARDI

 

YENİ RAL KAŞELİ 3B MOBİLYA CEPHELERİ BÜTÜN İŞLEME YÖNTEMLERİNDE EN YÜKSEK KALİTE GARANTİSİ VERİR VE BÖYLELİKLE MUTFAK VE BANYO İÇİN YENİ BİR KALİTE ÖLÇÜTÜ OLUŞTURUR.

 

RAL ONAYLI CEPHELERİN VAATLERİ

  •  Yapıştırmanın sürekliliği
  • Isıya dayanıklılık
  • Neme ve hava koşullarına dayanıklılık
  • Su buharı sayesinde yük taşıma


GARANTİNİN KAYNAKLARI

  • Özel test yöntemleri
  • Harici denetim ve ödünsüz koşullar
  • Tüm üretim verilerinin düzenli belgelenmesi sayesinde geriye dönük izlenebilirlik

 

RAL KAŞELİ 3B Mobilya Cepheleri

  • Kalite garantisinin tanınması Temmuz 2013
  • Kalite ve test koşulları belirlendi
  • RAL onaylı 3B mobilya cepheleri muhtemelen Kasım 2013 itibarıyla mevcut olacakMÜKEMMEL: RAL ONAYLI 3B MOBİLYA CEPHELERİ

Yeni RAL “3B Mobilya Cepheleri” ile mutfak ve banyo için yeni bir kalite ölçütü oluşturuldu. Kaşe bütün alıcılara şu bilgiyi veriyor: Bu ürün yüksek değerli görüntüsü ve uzun ömrüyle ikna ediyor. Bu kaşeyle sadece bileşenleri özellikle yüksek bir kalite talebini karşılayan üç boyutlu mobilya cepheleri işaretlenecektir.

RENOLIT bu RAL onayını elde etmek için diğer tanınmış 3B mobilya cephesi üreticileri ve onların tedarikçileriyle sürekli ve sıkı bir işbirliği içinde çalıştı. Üç Boyutlu Mobilya Cepheleri Kalite Derneği (Gütegemeinschaft Dreidimensionale Möbelfronten e.V) daha Mart 2011’de, Münih’te kuruldu. Açıklanan hedef, özel kalite standartları belirlemek, böylelikle 3B mobilya cephelerinin imajını pekiştirerek talebi daha da artırmaktı.

RAL Institut Yeni Test Yöntemleriyle İnandırıcı Oluyor

Üç boyutlu mobilya cephelerinin hava koşullarına uzun süreli dayanıklılığını sağlamak için ortak çalışma sonucunda yeni bir test yöntemi geliştirildi. Geniş bir araştırma kapsamında çeşitli MDF türlerinden, folyolardan, yapıştırıcılardan ve işleme yöntemlerinden oluşan toplam 576 karışım test edildi. Sonuç: Belirtilen kalite ve test koşullarını yanıtlayan tüm 3B mobilya cepheleri mutfak alanında dahi kullanılacak kadar yüksek kaliteli ve dayanıklı.

RAL Institut’un kalite garantisi Temmuz 2013’te kabul edildi. Kalite Derneği gelecekte GZ-434 kaşesiyle çalışacak.

RAL, Almanya’nın en eski markalama profillerinden biri: İmparatorluk Teslimat Koşulları Komitesinin (Reichsauschuss für Lieferbedingungen) kurulduğu 1925 yılından bu yana bu üç harf tarafsız ve sürekli testler sayesinde ürün ve hizmetlerin yüksek kalite standardının teminatını oluşturuyor. Halen 9.000’i aşkın kuruluş günümüz Alman Kalite Garantisi ve Markalama Enstitüsünün (Deutsche Institut für Gütesicherung und Kennzeichnung) kaşesini kullanmaktadır.

Görünüşe göre RENOLIT termolaminatlı RAL onaylı 3B mobilya cepheleri Kasım 2013’ten itibaren mevcut olacak. O tarihte büyük sistemi oluşturan bütün aksamın testleri tamamlanacak, böylelikle bütün mobilya üreticileriyle diğer müşteriler yön belirleyici yeni bir kalite standardına erişebilecekler.