W RENOLIT KIERUJEMY SIĘ FILOZOFIĄ „TAK JAK LUBISZ”

Centrum projektowe RENOLIT w Bochum stworzy Twój własny indywidualny wzór – tylko dla Ciebie. Nasi doświadczeni specjaliści w dziedzinie projektowania mają świetne oko do dekoracyjnych wzorów i opracują zupełnie niepowtarzalne desenie dostosowane do Twoich potrzeb i wymagań. 

Dzięki najnowocześniejszej technologii i szerokiemu doświadczeniu w zakresie drukowania obejmują cały łańcuch produkcyjny – od opracowania wzoru, przez cyfrowe przygotowanie, aż po dostarczanie końcowych danych w formie cyfrowej i graficznej. Wszystko zaczyna się od poszukiwania odpowiedniej bazy wyjściowej dla wzoru, którą nasi specjaliści wybierają z największą starannością

 

Szablony zawierają naturalne drewno, powierzchnie kamienne i wzory fantazyjne.

 

OPRACOWYWANIE WZORU

Na dobry wzór składa się wiele różnych cech. Musi on być harmonijny i nie przypominać fotografii. Musi być również możliwy do zrealizowania, ponieważ najpiękniejszy motyw na świecie jest bezużyteczny, jeśli nie można go urzeczywistnić w najdrobniejszych szczegółach podczas drukowania na naszych dużych maszynach produkcyjnych.

Dlatego też należy pamiętać, że taki wzór zawsze zawiera kilka kombinacji kolorów.

Cechy, które decydują o dobrym motywie, same w sobie nie są wystarczające dla opracowania nowego wzoru - należy również wziąć pod uwagę wymagania, które należy spełnić. 

• Odpowiednie bazy wyjściowe (drewno naturalne, wzory fantazyjne, powierzchnie kamienne), które można dobrze przetworzyć przy późniejszym procesie asymilacji

• Duże rozeznanie

• Wybór dużej gamy wariacji

• Należy mieć oczy szeroko otwarte w każdym momencie

 Jeśli cechy i wymagania zostały spełnione, decydujące znaczenie dla opracowania wzoru mają następujące kwestie. Szablony są przetwarzane przy użyciu olejów, środków chemicznych i procesów technicznych takich jak piaskowanie w taki sposób, że nabierają pięknej, naturalnej struktury powierzchni.

 

Jeśli wzorzec nie jest prawidłowo przygotowany w początkowej fazie procesu, będzie to odczuwalne przez cały proces opracowywania i produkcji. Dobry produkt końcowy jest możliwy tylko z dobrą bazą wyjściową.

PROCES OPRACOWYWNIA OD POCZĄTKU DO WZORU GOTOWEGO DO DRUKU

Po znalezieniu odpowiedniego wzoru wykorzystuje się system najwyższej jakości kamer do jego cyfryzacji, tak aby nie utracił on ani jednego szczegółu. Następnie jest on poddany obróbce zdjęć. W celu ustandaryzowania procesu używane są monitory skalibrowane.

Poszczególne zdjęcia są poddawane korekcie i połączone ze sobą tak, by utworzyły jeden nieprzerwany obraz, który dokładnie odpowiada wymiarom cylindra drukującego. Wzór musi także stworzyć harmonijny obraz na całym obwodzie cylindra.

Następnie jest on kierowany do fazy oddzielania. Podczas oddzielania kolory przeznaczone do drukowania są oddzielane od informacji o kolorach z kamer. Maszyny drukarskie zwykle działają z wykorzystaniem trzech lub czterech kolorów.

 

Pierwszy kolor jest zazwyczaj kolorem bazowym. Drugi kolor jest wykorzystywany do modelowania struktury, a trzeci pozwala wydobyć szczegóły struktury drewna, takie jak pory. Na wierzch często używany jest czwarty kolor, aby podkreślić określone cechy. Dzięki cylindrom wytłaczającym możliwe jest również modelowanie tekstury powierzchni wzoru w taki sposób, że uzyskiwana jest naturalna tekstura drewna.