ATELIER2010 TWORZY GOŚCINNĄ ATMOSFERĘ

Stowarzyszenie radców podatkowych C.P.A. Biuro Dr. Mehnert, Weinrich & Eschenbache z Kemnath położone w Górnym Palatynancie zleciło w biurze projektowym atelier2010 z sąsiedniej miejscowości Neudrossenfeld zakrojoną na szeroką skalę renowację i zmianę wyglądu wnętrz.

Wykorzystano do tego także laminaty termoplastyczne 3D RENOLIT. Mgr inż. Thomas Keitzl, absolwent kierunku architektury wnętrz i właścicieli atelier2010: „Projekt obejmował całkowitą przebudowę byłego obiektu mieszkalnego założyciela firmy na nowoczesny budynek biurowy. Przy czym biura miały otrzymać nową strukturę i styl, a ponadto należało opracować i wdrożyć koncepcję recepcji przyjaznej dla gości.

Zadaniem projektantów było stworzenie otwartej przestrzeni dla klientów, która odzwierciedlałaby działalność i filozofię firmy.”

Kontrastujące materiały zadbały przy tym o nastrój np. do podłogi w stylu rustykalnym zastosowano, dla podkreślenia odmienności, błyszczącą, szklaną ścianę. Laminaty termoplastyczne 3D RENOLIT oferowały tutaj możliwość połączenia niezbędnej wytrzymałości często użytkowanych mebli, jak np. garderoba i szafa na akta, z życzeniem zastosowania niepowtarzalnego wzornictwa.

Impuls do myślenia w 3D. Ściana i zaplecze zostały optycznie połączone. W ten sposób powstało maksymalnie dużo miejsca bez zaburzania jasności przestrzeni. Powierzchnia naprzeciw poczekalni zaoferowała teraz miejsce na sentencję w 3D, która głosi swobodę myślenia nawet w takim obszarze jak prawo podatkowe. Bowiem za każdym formularzem podatkowym kryje się niepowtarzalna osoba lub wyjątkowa firma, z którą należy współpracować. Jednocześnie pojawia się tam i drzewo stanowiące graficzny symbol solidności firmy i bliskości z klientem.

Grafika, sentencje, dekoracja i światło – atelier2010 dzięki tej niepowtarzalnej aranżacji pokazało kolejny przykład na nieograniczone możliwości materiałów RENOLIT.