Vaše kontaktní osoba:

Vyberte si svou kontaktní osobu. RENOLIT DESIGN je pro Vás dosažitelný po celém světě.

 

ATELIER2010 VYTVÁŘÍ ATMOSFÉRU VYBÍZEJÍCÍ K NÁVŠTĚVĚ

Společnost C.P.A. Dr. Mehnert, Weinrich & Eschenbacher z Kemnathu sídlící v Horním Falcku a zabývající se daňovým poradenstvím, zadala projekční kanceláři atelier2010 se sousedního Neudrossenfeldu mimořádně rozsáhlou rekonstrukci a renovaci, jejíž součástí se staly i 3D termolamináty RENOLIT

„Projekt zahrnoval kompletní přestavbu původního obytného domu zakladatele firmy na moderní kancelářský objekt. Měly být přitom nejenom nově uspořádány a navrženy kanceláře, ale měla být i vytvořena a realizována taková koncepce vstupu, která by vyzývala k návštěvě. Úkolem provedení bylo vytvořit otevřený prostor pro zákazníky, který by vyjadřoval filozofii společnosti,“ uvádí Thomas Keitzl, Dipl. Ing. (FH) pro architekturu interiérů a majitel kanceláře atelier2010.

Použití různorodých materiálů dodalo realizaci potřebné napětí, které se projevilo například v kontrastu spíše rustikální podlahy s lesklou skleněnou stěnou. 3D lamináty RENOLIT přinesly možnost spojit potřebnou robustnost vysoce frekventovaného užitného nábytku, jako jsou šatny a skříně, s požadavkem na jedinečný design.


Stěna byla opticky propojena s místností, a vznikl tak rozsáhlý prostor, aniž by došlo k narušení světlosti místnosti. Plocha přímo naproti čekací zóně nyní nabízí místo pro vnímání trojrozměrného smyslového vjemu, který proklamuje svobodné myšlení i v takové oblasti, jakou je daňové právo, protože za každým daňovým formulářem se skrývá jedinečná osoba nebo individuální podnik, na který je nutno se zaměřit. Současně představuje strom jako grafický prvek stabilitu podniku a jeho blízkost mandantům.


Grafika, písmo, dekor a světlo – atelier2010 ukázal v této neobvyklé aplikaci další příklad téměř neomezených možností materiálů RENOLIT.